Opisy wybranych już rodzin można znaleźć pod linkiem: link

Najbardziej aktualne informacje znajdziesz na naszej stronie na facebooku:

Dzień dobry Wolontariaccy Przyjaciele❤️


👉Na pewno doskonale pamiętacie zeszłoroczną Turkowską Paczkę, nasze zaangażowanie i pracę, które wspólnie z Wami wkładaliśmy w ten projekt. Poprzedni rok był szalony, wszystko odbywało się na wariackich papierach ponieważ była to pierwsza Turkowska Paczka – wypadła Superowo dzięki Wam Wspaniałym Darczyńcom ❤️


👉Szlachetna Paczka zainspirowała nas do stworzenia naszej lokalnej wersji projektu, która pomoże rodzinom z naszego regionu w tym świątecznym czasie. Wielu z Was poznało naszych wolontariuszy, dla których niesienie pomocy tym, którzy jej naprawdę potrzebują jest priorytetem.
Nasi weterani bez wahania zadeklarowali, że po raz kolejny wezmą udział w Turkowskiej akcji – zaczynamy powoli przygotowania i nakręcamy się do dalszego działania!

👉Nie uda się to jednak bez Naszych wspaniałych dobrych duszyczek Darczyńców – Was, ludzi dobrej woli. Chcemy po raz kolejny znaleźć rodziny w potrzebie tym bardziej, że ten rok będzie dla wszystkich ciężki i przygotować paczki, choćby niewielkie – takie, które sprawią radość osobom potrzebującym a tym samym będą odpowiadały konkretnym potrzebom. Nie chcemy, aby znalazły się tam przypadkowe rzeczy, dlatego jako doświadczeni wolontariusze zadbamy, aby każdy opis rodziny był dokładny i płynął prosto z serducha. Mamy nadzieję, że przez te wszystkie lata zdobyliśmy nie tylko Waszą sympatię, ale i zaufanie, którym zechcecie Nas znowu obdarzyć.

👉Zdajemy sobie sprawę z trudnej sytuacji, jaka dotyka niejedną rodzinę. Wiemy, jak ciężko jest wiązać koniec z końcem, jak ciężko spłacić raty, zrobić podstawowe zakupy. To spotkało nas wszystkich. Jednak nie chcemy rezygnować z tegorocznej edycji Turkowskiej Paczki, chcemy zmienić jej formułę i dostosować ją do obecnie panujących warunków.
Chcemy przede wszystkim zaspokoić potrzeby najważniejsze – żywność i chemię. To jest coś tak oczywistego, co każdy potrzebuje, aby zapewnić niezbędne minimum do przetrwania. Oczywiście święta to również prezenty – będziemy niezmiernie wdzięczni chociażby za drobne upominki dla osób potrzebujących, które będą brały udział w projekcie. Jednak znamy Was i wiemy, że czasem sami wychodzicie z inicjatywą, dlatego opisy będziemy robić pełne – wymieniając potrzeby rodziny, jednak zaznaczamy: wszystko, co jest poza żywnością i chemią to rzecz dodatkowa, która nie musi znaleźć się w paczce. Jeśli jako Darczyńcy, zdecydujecie się zrobić właśnie taką paczkę (z żywnością i chemią), a na liście będzie coś, czego nie będziecie w stanie kupić – dajcie znać wolontariuszowi. Czasem dostajemy zgłoszenia, że ktoś chciałby się dołożyć, a nie wie jak może pomóc – cudownie byłoby połączyć Darczyńców i stworzyć jedną pełną paczkę.
👉Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Was do udziału w drugiej edycji Turkowskiej Paczki!
❤️🧡🥰 Mamy nadzieję, że i w tym roku będziemy mogli liczyć na Wasze wsparcie ❤️🧡


Wolontariacka Ekipa Turkowskiego Wolontariatu