Pan Arkadiusz (51 l.) jest samotnie wychowującym trójkę córek wdowcem. Dwie najstarsze córki  (Ola 18 lat i Zuzanna 15 lat) uczą się w technikum, a najmłodsza Julka (7 l.) rozpoczęła w tym roku przygodę ze szkołą podstawową. Mężczyzna z powodu problemów z płucami stracił pracę, przez co ich sytuacja znacznie się pogorszyła. Rodzina mieszka w małym mieszkaniu komunalnym. Dorastające córki nie mają własnej przestrzeni, by móc choć na chwilę cieszyć się prywatnością. Jak mówi najmłodsza – jej największym marzeniem jest posiadanie własnego pokoju.  Pan Arkadiusz stara się podejmować dodatkową pracą zarobkową, jednak jego stan zdrowia nie pozwala mu na pracę w pełnym wymiarze godzin. Rodzina utrzymuje się głównie z renty rodzinnej po zmarłej matce oraz świadczeń dodatkowych, co daje łącznie 3539 zł, a w przeliczeniu na jedną osobę – 884 złPod nieobecność ojca domem zajmują się córki, niekiedy mogą liczyć także na pomoc schorowanej babci. Sytuacja rodziny staje się wyjątkowo trudna w sezonie zimowym, gdyż mieszkanie ogrzewane jest starym piecem kaflowym, a rodziny nie stać na zakup opału.

Pan Arkadiusz jest wspaniałym ojcem i z ogromnym poświęceniem zajmuje się swoimi dziećmi. Widać, że dziewczynki są bardzo zżyte z tatą. Mimo przeciwności losu rodzina nie poddaje się, a siłę daje im wzajemne wsparcie i miłość.

Wśród potrzeb rodzina wymienia:

  • żywność – w szczególności produkty o długiej dacie przydatności: ryż, kasze, makarony, herbata, kawa, mąka, cukier, olej, dżemy, warzywa w puszkach i konserwy,
  • środki czystości – proszek do prania, pasta do zębów, mydło/żel myjący, szampon, płyny czyszczące,
  • koce, ręczniki, pościel.

Pan Arkadiusz nie ma szczególnych marzeń, ważne dla niego jest, aby jego córki były szczęśliwe. Pociecha rodziny – mała Juleczka – bardzo lubi rysować i marzy jej się zestaw małego artysty : bloki, kredki, farbki. Starsze córki ucieszyłyby się natomiast z przyborów kuchennych, zwłaszcza Zuza, która uczy się na kierunku gastronomicznym i chciałaby w domu rozwijać swoją pasję.

Wśród ważnych potrzeb, ale nie najpilniejszych rodzina wymienia laptopa – niestety obecny sprzęt zepsuł się około rok temu i dziewczynki nie są w stanie uczyć się w domu ani uczestniczyć w zajęciach zdalnych.

kod rodziny: TRP/2022/9


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder