Pani Ewa (64 l.) od 20 lat mieszka samotnie w dwupokojowym mieszkaniu. Wiodła wraz z mężem szczęśliwe, beztroskie życie, jednak w wieku 42 lat jej mąż zachorował na raka płuc, który bardzo szybko pokonał Pana Józefa. Pani Ewa bardzo kochała męża i była mu bardzo oddana, dlatego nie wyobrażała sobie ułożyć życia z kimś innym. Po śmierci męża załamała się i zaczęła bardzo podupadać na zdrowiu. W wieku 45 lat zdiagnozowano u niej nieuleczalną chorobę płuc (POChP) oraz zaawansowane stadium cukrzycy. Spowodowało to, że Pani Ewa stała się częstą bywalczynią szpitala oraz lekarzy. Choroby uniemożliwiły pracę w zakładzie produkcyjnym, która była dla niej jedynym sposobem na uporanie się z doskwierającą samotnością. Zawsze starała radzić sobie w tej trudnej sytuacji, w której się znalazła, każdego dnia mogła liczyć na pomoc starszego brata, który bardzo o nią dbał.
Sytuacja Pani Ewy znacząco pogorszyła się 5 lat temu, gdy zdiagnozowano u niej kolejne choroby (Hashimoto, silną arytmię serca oraz atopowe zapalenie skóry), a w tym samym czasie zmarł jej ukochany brat.
Pani Ewa utrzymuje się z emerytury po mężu (1400 zł), jednak comiesięczne wizyty lekarskie i koszty leczenia (480 zł) oraz opłaty mieszkaniowe (755 zł) powodują, że bardzo często brakuje jej pieniędzy na jedzenie. Pozostaje jej jedynie 165 zł co miesiąc. Pomimo ciężkiej sytuacji Pani Ewa cieszy się z każdego przeżytego dnia. Uwielbia rozwiązywać krzyżówki i czytać gazety, które, jak sama przyznała, pozwalają jej nie myśleć o problemach i samotności.

Pani Ewa wśród najważniejszych potrzeb wymieniła żywność, ciepłą kołdrę oraz środki czystości. Jej wymarzonym prezentem świątecznym byłby piękny, nieduży kwiat doniczkowy oraz krem do twarzy.

Potrzeby Pani Ewy:

  • żywność trwała: makaron, kasza, ryż, mąka, cukier, olej, dżem, kawa, herbata, konserwy mięsne, rybne, sosy w słoikach, warzywa w puszkach (które Pani Ewa bardzo lubi),
  • środki czystości: proszek do prania, płyn do płukania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, mydło/żel do mycia, szampon, pasta do zębów, papier toaletowy,
  • kurtka zimowa, rozmiar L, w ciemnym kolorze (czarny, granat),
  • piżama, rozmiar L (w kwiaty lub w jasnym kolorze),
  • krótkie kozaki, rozmiar 36, kolor czarny,
  • ciepły szlafrok, rozmiar L, w jasnym kolorze,
  • kołdra i poduszka.

kod rodziny: TRP/2022/6


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder