Pan Jan (63 l.) jako młodzieniec zachorował na żółtaczkę, którą bardzo ciężko i długo leczył. Gdy wyzdrowiał, podjął pracę w jednym z większych zakładów pracy w okolicy. Niestety, po niefortunnym wypadku podczas pracy, wszystko się zmieniło. Mężczyzna upadł z daszka bębna kablowego – złamał nogę w stawie skokowym  (ścięgno związane w pęka, śruby w kostce, w prawej nodze obcięta łękotka). Wypadek uniemożliwił mężczyźnie dalszą pracę gdziekolwiek. Od tego momentu całe swoje życie pozostał osobą niepełnosprawną. Dodatkowo z biegiem lat,  doszły następne schorzenia: choroby układu oddechowego i krążenia a także zaburzenia enzymatyczne. Pan Jan jest samotnym mężczyzną, opiekującym się swoją także chorą mamą. Mieszka w bardzo skromnej kawalerce (mieszkanie komunalne).  Aktualnie mężczyzny jedynym źródłem utrzymania jest renta chorobowa w kwocie 607, 24 zł, która starcza na najpotrzebniejsze środki do życia. Po odjęciu kosztów związanych z utrzymaniem mieszkania, opłaceniem rachunków oraz spłatą kredytu na komputer zostaje ok 100 zł miesięcznie. Często brakuje na lekarstwa, które musi zażywać na stałe. Pan Jan jest energicznym i uśmiechniętym mężczyzną. Jako wierny kibic piłki siatkowej, w wolnym czasie ogląda mecze. O historii siatkówki wie niemal wszystko. Z wielką radością i iskrą w oku o meczach może opowiadać godzinami. Z nadzieją patrzy na lepsze jutro i to motywuje go do walki i działania na co dzień.

Ogromną pomocą będą dla Niego:

  • zapasy żywności: makaron, kasza, ryż, mąka, cukier, olej, dżem, kawa, herbata, konserwy mięsne, rybne, warzywa w puszkach, sosy w słoikach 
  • zapasy środków czystości: kapsułki lub proszek do prania, płyn do płukania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, mydło/żel do mycia, szampon, pasta do zębów.
  • odzież: kurtka zimowa męska rozm. 3XL (kolor dowolny)
  • kołdra, poduszka, pościel, koc

Jeśli Darczyńca miałby możliwość zakupu niewielkiej pralka automatycznej byłąby ona wybawieniem dla schorowanego mężczyzny. Nie jest to rzecz obowiązkowa w paczce.

Zapytany o upominku specjalnie dla Niego, nieśmiało odpowiada o książce Stanisława Grzesiuka pt. „Pięć lat kacetu”, o której zawsze marzył.

kod rodziny: TRP/2022/4


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder