Pani Ewa (36 l.) mieszka w dwupokojowym mieszkaniu na czwartym piętrze wraz z mężem Andrzejem (38 l.) oraz trójką wspaniałych dzieci. Adam (15 l.), Aneta (7 l.) oraz najmłodszy Paweł (4 l.) są największą pociechą w niełatwym życiu małżeństwa.

Pani Ewa od najmłodszych lat borykała się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W wieku siedmiu lat kobieta musiała przejść poważną operację, która miała jej pomóc w walce z astmą. Lekarze dawali jej zaledwie 5% szans na normalne życie. Od tamtej pory kobieta przyjmuje leki pomagające jej funkcjonować. Niestety, ta przypadłość to niejedyny problem kobiety. Wchodząc w dorosłe życie Pani Ewa związała się z nieodpowiednim mężczyzną. Kobieta ze wstydem opowiada o tym, jak była traktowana przez swojego ówczesnego męża. Przemoc, narkotyki to jedynie kropla w morzu problemów, z jakimi musiała się borykać. Młoda mama podjęła ciężką decyzję i zakończyła nieudane małżeństwo, mimo obawy przed samotnością. Nadzieję na dobre życie pełne miłości Pani Ewa odzyskała tuż po poznaniu swojego obecnego męża, Andrzeja. Niestety, tuż po przyjściu na świat ich dziecka okazało się, że kobieta choruje na nowotwór piersi i konieczna będzie operacja. Leczenie przyniosło oczekiwany skutek, lecz niedługo potem pojawiły się przerzuty. „Przy życiu trzymała mnie jedynie moja rodzina”- wspomina wzruszona kobieta. Ponadto Pani Ewa dowiedziała się, że na jej kręgosłupie pojawiły się przepukliny, cztery z siedmiu umiejscowione są w odcinku szyjnym, co znacznie podnosi ryzyko wystąpienia powikłań po operacji, a nawet trwałego kalectwa. Na domiar złego, półtora roku temu kochająca żona i mama trójki dzieci dowiedziała się, że w jej głowie pojawił się tętniak w miejscu tak rzadkim, że ma go jedynie 5% osób chorujących na tą przypadłość. Kobieta nie jest więc w stanie pracować, a nawet pokonywać codziennie schody prowadzące do mieszkania.

Wypłata Pana Andrzeja oraz świadczenia, które kobieta otrzymuje dają im 5209 złoty dochodu, jednak po uwzględnieniu opłat za mieszkanie, leki oraz spłaty kredytu, na jednego członka rodziny przypada jedynie 516 zł. Pomimo tego Pani Ewa stara się nie załamywać i radzić sobie w tej brutalnej rzeczywistości. Zapytana o swoje marzenia odpowiada bez wahania – zdrowie dla mnie i mojej rodziny.

Wśród najważniejszych potrzeb Pani Ewa ze wstydem wymienia żywność, środki czystości. Wymarzonym prezentem kobiety jest inhalator dla dzieci.

Potrzeby Pani Alicji:

  • żywność trwała: makaron, kasza, ryż, mąka, cukier, olej, dżem, kawa, herbata, konserwy mięsne, rybne, warzywa w puszkach, sosy w słoikach etc.,
  • środki czystości: kapsułki do prania, płyn do płukania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, mydło/żel do mycia, szampon, pasta do zębów.
  • materiały szkolne: zeszyty, kredki, bloki, farby, plastelina, etc.

kod rodziny: TRP/2022/39


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder