Pani Ilona (40 l.) samotnie wychowuje córki: Justynę (17 l.), Natalię (14 l.) i Paulinę (12 l.) oraz siostrzeńca Kacpra (2 l.).

Rodzina zawsze żyła skromnie, choć radziła sobie dobrze – nawet po odejściu ojca i sprawie rozwodowej, która miała miejsce 6 lat temu. Pani Ilona pracowała, by utrzymać dom po rodzicach i zapewnić jak najlepsze życie córkom, które wspierały mamę i pomagały jej w codziennych obowiązkach. Sytuacja diametralnie zmieniła się rok temu, kiedy niespodziewanie tragicznie zmarła ukochana siostra pani Ilony.

Śmierć tak bliskiej osoby była prawdziwym ciosem dla rodziny, jednak jeszcze większym fakt, iż siostrzeniec Pani Ilony, roczny wówczas Kacper, pozostał bez mamy. W tamtym momencie Pani Ilona stała się dla Kacpra najbliższą osobą – ojciec Kacpra, czyli partner tragicznie zmarłej siostry Pani Ilony, m.in. ze względu na problemy alkoholowe nie był odpowiednią osobą do przejęcia pełnej opieki nad dzieckiem. Mając na uwadze dobro swojego siostrzeńca, Pani Ilona postanowiła zostać jego rodziną zastępczą, jednak sprawa sądowa o przejęcie pełnej formalnej opieki nad Kacprem trwa do dziś.

Tragedia sprzed roku wywróciła życie Pani Ilony i jej dzieci do góry nogami – w wyniku wzięcia odpowiedzialności za wychowanie 2-letniego siostrzeńca kobieta zmuszona była do rezygnacji z pracy na pełen etat (do czego przyczynił się fakt, iż ojciec Kacpra, czyli formalny opiekun nie wyraził zgody na zapisanie dziecka do żłobka). Obecna sytuacja, ze względu na tymczasowy brak możliwości podjęcia pracy i toczącą się sprawę sądową nie jest łatwa,  jednak córki Pani Ilony starają się w każdej wolnej chwili pomagać mamie w opiece nad Kacprem, traktując kuzyna jak młodszego brata. Pani Ilona otwarcie przyznaje, że to właśnie dzięki dzieciom nie załamała się po śmierci siostry.

Pani Ilona wraz z dziećmi tworzą wspaniałą i silną rodzinę, pełną ciepła i bezwarunkowej miłości. Ich głównym źródłem utrzymania są obecnie alimenty, zasiłki i świadczenia rodzinne (razem 4080zł), jednak po uwzględnieniu wszelkich opłat za dom, lekarstwa (Pani Ilona choruje na nadciśnienie tętnicze) i rat kredytów (razem 2808zł), miesięcznie na osobę pozostaje jedynie 254zł.

Wśród najważniejszych potrzeb Pani Ilona wymienia żywność, środki czystości oraz pościele. Wymarzonym prezentem świątecznym dla Pani Ilony byłby krem do twarzy, dla córek perfumy, a dla Kacpra zabawka związana z wyposażeniem kuchni (czyli np. zabawkowy garnek, patelnia).

Potrzeby rodziny:

  • żywność trwała: ryż, kasza (zwłaszcza gryczana), makaron, cukier, olej, dżem, kawa, herbata, kakao, konserwy mięsne, rybne, warzywa w puszkach, mleko bez laktozy, płatki śniadaniowe, sosy w słoikach.
  • środki czystości: płyn do prania, płyn do płukania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, żel do mycia, szampon, szczoteczki do zębów, pasta do zębów, artykuły dziecięce – pampersy, chusteczki nawilżane.
  • materiały szkolne: zeszyty, bloki, przybory do pisania, biały papier ksero.
  • kołdry, poduszki, pościele, koc ręczniki.

kod rodziny: TRP/2022/37


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder