Pani Elżbieta (45 l.) z wykształceniem średnim mieszka wraz ze swoim najmłodszym synem Mateuszem (16 l.), który uczęszcza do technikum do klasy o profilu informatycznym. Mieszkają w mieszkaniu własnościowym, które jest zapisane na kobietę, jej siostrę oraz dwójkę jej synów. Obecnie jest w separacji z mężem i czeka na postępowanie sądowe odnośnie rozwodu. Pani Ela jest pod stałą opieką psychiatry, ponieważ od kilku lat cierpi na depresję oraz stany lękowe. Kobieta nie pracuje, ma orzeczenie o II stopniu niepełnosprawności.

W tym momencie sytuacja materialna rodziny nie jest najlepsza. Kobiecie często nie starcza na wykupienie butli gazu, stara się oszczędzać między innym na lekach i wykupuje tylko te, które są niezbędne. Po opłatach związanych z mieszkaniem (1339 zł) oraz wykupieniu leków (130 zł), na życie dla jednej osoby pozostaje kwota 71 zł. Pani stara się o zasiłek celowy, który prawdopodobnie ma być rozpatrzony w grudniu. Dochód jaki przysługuje rodzinie pochodzi z renty chorobowej, dodatku z MOPS oraz świadczenia 500+.

Czas wolny spędzają razem na rozwiązywaniu krzyżówek czy też spacerach. I choć wydawać mogłoby się to dziwne Mateusz lubi spędzać czas z mamą – wie, że tylko na nią może liczyć i jak sam mówi – to najważniejsza osoba w jego życiu. Chłopak spędza dużo czasu przed komputerem szkoląc swoje umiejętności programistyczne. Interesuje się również piłką nożną, zaczął w podstawówce grając w jednym z klubów sportowych. W wolnych chwilach kobieta ogląda ulubione seriale i szyje – jest to jej pasją, nie raz zdarzyło się, że znajomi chwalili jej talent. Pani Ela marzy o spokojnym życiu dla siebie i syna, ma nadzieję, że jemu powiedzie się lepiej niż jej. Mateusz uwielbia informatykę, to właśnie z tą branżą wiąże swoją przyszłość i robi wszystko, aby udało mu się osiągnąć założone cele.

Zapytani od potrzeby jakie wykazują na ten moment to:

  • żywność długoterminowa,
  • środki czystości,
  • materiały szkolne dla Mateusza (przybory do pisania- zwłaszcza zapas długopisów),
  • plecak (ciemny kolor),
  • poszwy na pościel najlepiej z kory 160×200 cm,
  • 2 prześcieradła 160×200 cm,
  • bluza z kapturem dla Mateusza (M)- jeśli byłaby możliwość to zielona , nieocieplana,
  • obuwie sportowe- 42/43, w ciemnych kolorach, całoroczne.

Zapytani o co poprosiliby świętego Mikołaja odpowiadają, że na pewno ucieszyłby ich kosz ze słodyczami, ponieważ obydwoje są fanami słodkości. Pani Elżbieta na pewno ucieszyłby flakonik perfum, natomiast Mateusza słuchawki nauszne.

kod rodziny: TRP/2022/35

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder