Pani Zofia (88 l.) od dwunastu lat żyje samotnie w niewielkim, dwupokojowym mieszkaniu. W przeszłości wiodła spokojne życie u boku swojego męża. Wszystko się zmieniło, kiedy mąż kobiety zmarł. Od tego czasu Pani Zofia zmaga się nie tylko z poczuciem ogromnego osamotnienia, ale i trudną sytuacją finansową. Kłopoty te spotęgowane są dodatkowo przez jej stan zdrowia –  ze względu na problemy z sercem kobieta wymaga leczenia. Łączny miesięczny dochód Pani Zofii to 1800 zł, jednak po uwzględnieniu opłat za mieszkanie i kosztów leków  na życie pozostaje jej 719 zł. Pomimo tego Pani Zofia stara się nie załamywać i radzić sobie w tej brutalnej rzeczywistości. Zapytana o swoje marzenia odpowiada bez wahania – godne życie, bez ciągłych zmartwień. I mogą być jeszcze wygodne buty.

Wśród najważniejszych potrzeb Pani Zofia wymienia żywność, środki czystości oraz buty. 

Potrzeby Pani Zofii:

  • Żywność trwała: makaron, kasza, ryż, mąka, cukier, olej, dżem, kawa, herbata, konserwy mięsne, rybne, warzywa w puszkach, sosy w słoikach, kawa inka, landrynki, brzoskwinie w puszcze ect.
  • Środki czystości: kapsułki do prania, płyn do płukania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, mydło/żel do mycia, szampon, pasta do zębów.
  • Buty wiosenno-jesienne w rozmiarze 39 (brązowe lub czarne na małym obcasie lub koturnie).

Jako upominek poprosiła jedynie stroik świąteczny na stół.

kod rodziny: TRP/2022/32


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder