Pani Bożena (71 l.) od lat samotnie zamieszkuje niewielkie, jednopokojowe mieszkanie komunalne. Życie nigdy nie szczędziło kobiecie cierpień – tuż po urodzeniu Pani Bożenia zachorowała na rzadką chorobę Heinego-Medina, której wówczas nie poddawano leczeniu. W wyniku choroby kobieta została zmuszona do funkcjonowania z częściowym paraliżem prawej strony ciała. Niepełnosprawność jednak nie powstrzymała pani Bożeny przed walką o lepsze jutro – kobieta ma za sobą lata ciężkiej pracy, a obecnie przebywa na emeryturze. Niestety wraz z wiekiem stan zdrowia pani Bożeny pogarsza się, poruszanie się sprawia jej coraz większą trudność. Bez pomocy opiekunki z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, która każdego dnia odwiedza panią Bożenę na trzy godziny, by pomóc jej w podstawowych czynnościach, kobieta nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania.

Samotność to nieodłączny element życia Pani Bożeny – kobieta nigdy nie przeżyła prawdziwej miłości, jej rodzice zmarli lata temu, a na jakiekolwiek wsparcie ze strony reszty rodziny Pani Bożena nigdy nie mogła liczyć. Świadomość „posiadania” w swoim otoczeniu osoby, która z własnej woli chciałaby spędzić z nią czas to właśnie największe marzenie kobiety, bowiem jak sama Pani Bożena stwierdziła, samotność to coś, co oprócz choroby najbardziej doskwiera jej każdego dnia.

Pani Bożena jest życzliwą i otwartą osobą, która za wszelką cenę stara się nie poddawać i stawiać czoła wyzwaniom dnia codziennego. Jej głównym źródłem utrzymania jest emerytura w wysokości 2200zł, jednak po uwzględnieniu opłat za mieszkanie i lekarstwa (785zł) i comiesięcznej egzekucji komorniczej (750zł), kobiecie pozostaje 665zł miesięcznie.

Wśród najważniejszych potrzeb Pani Bożena wymienia żywność, środki czystości oraz patelnię, bowiem ta, którą używa obecnie, jest w bardzo złym stanie. Upominkiem świątecznym, z którego ucieszy się Pani Bożena jest krem do twarzy lub perfumy.

Potrzeby Pani Bożeny:

  • żywność trwała: cukier, olej, dżem, kawa, herbata, konserwy mięsne, rybne, warzywa w puszkach, sosy w słoikach.
  • środki czystości: płyn do prania, płyn do płukania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, mydło/żel do mycia, delikatny szampon (ziołowy lub dla dzieci), pasta do zębów.
  • spodnie sportowe z gumką, rozmiar 44.
  • jasna bluzka na długi rękaw, rozmiar XXL.
  • kołdra, poduszka, pościel, koc,
  • ciemne ręczniki.
  • patelnia, garnek, szklanki z uchem.
  • *Podczas wizyty u Pani Bożeny okazało się, iż fotel, na którym kobieta spędza większość dnia jest w złym stanie, a także jest bardzo niski, przez co pani Bożenie ze względu na niepełnosprawność bardzo ciężko jest z niego wstawać. Jeśli Darczyńca miałby możliwość dołączenia do paczki tego elementu wyposażenia (np. używanego, ale w dobrym stanie), stanowiłoby to wyjątkowy prezent.

kod rodziny: TRP/2022/30


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder