W maleńkim dwupokojowym mieszkaniu komunalnym samotnie mieszka Pani Tatiana (87 l.). Mimo trudnych przejść w młodym wieku, odejścia od przemocowego męża i trudnej sytuacji finansowej robiła wszystko, by jej dzieci miały normalne, szczęśliwe dzieciństwo. Zapalona lampa, koronkowe obrusy, wiekowe filiżanki i zapach herbaty powodują, że czujemy się u Pani Tatiany jak u babci. Dzisiaj starsza schorowana kobieta ze łzami w oczach opowiada, skąd zdobywała siłę i motywację do działania. Całe życie pracowała w zakładzie państwowym, była opiekunem wycieczek, dużo czytała i pisała. O sobie mówi, że była zawsze niezwykle uporządkowana i zorganizowana. Jak sama mówi: „lubiłam pracować sumiennie i z zaangażowaniem”. W wolnym czasie świetnie sprawdzała się jako aktywna działaczka społeczna. Dwa lata przed emeryturą Pani Tatiana zaczęła tracić wzrok, na szczęście szybka operacja uratowała ją przed nieszczęściem. Dziś choruje na Parkinsona, ma problemy z pęcherzem moczowym oraz słabo się porusza. Samotność jest ciężka, ale stara się o tym dużo nie myśleć. Jej motto życiowe to: „Ciesz się chwilą i działaj z pasją”. W wolnym czasie rozwiązuje krzyżówki, słucha radia i ogląda filmy polityczne, odwiedza ją też pracownica MOPSu – jedyna osoba z którą może podyskutować nieco dłużej. Marzy, aby częściej widzieć się z dziećmi i wnukami, które mieszkają w innych częściach Polski. Aktualnie jedynym źródłem utrzymania kobiety jest emerytura, gdzie po odjęciu kosztów związanych z utrzymaniem mieszkania, opłaceniem rachunków oraz zakupem lekarstw pozostaje 800 zł miesięcznie. Często brakuje na podkłady, które kobieta na co dzień musi używać.  Pani Tatiana to bardzo ciepła, otwarta i inteligentna kobieta, z którą można prowadzić niekończące się rozmowy.

Ogromną pomocą będą dla Niej:

  • zapasy żywności: makaron, kasza, ryż, mąka, cukier, olej, dżem, kawa, herbata żurawinowa , miód, pasztet z kurczaka w puszce.
  • zapasy środków czystości: proszek do prania, płyn do płukania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, mydło/żel do mycia, szampon
  • zapas podkładów/podpasek

Zapytana o upominku specjalnie dla niej, odpowiada, iż ucieszyłaby się z witamin w płynie „Biovital Zdrowie”.

kod rodziny: TRP/2022/3


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder