Życie rodziny od początku nie było łatwe. Pani Ewa (40 l.) musiała odejść od męża, ponieważ nadużywał alkoholu i stosował wobec niej i córki Weroniki (17l.) przemoc. Po odejściu od męża Pani Ewa nie była w stanie zapewnić córce odpowiednich warunków, dlatego oddała ją do rodziny zastępczej, a sama zamieszkała u swojej mamy. Trzy lata temu Pani Ewa poznała pana Ireneusza (39 l.), dzięki któremu stanęła na nogi, wynajęła dwupokojowe mieszkanie, podjęła pracę i odzyskała opiekę nad córką Weroniką. Wszystko układało się pomyślnie i 8 miesięcy temu urodziła córeczkę Amelkę. Niestety od tego momentu życie uległo pogorszeniu – okazało się, że dziewczynka ma bardzo słabą odporność, w związku z czym często choruje i wymaga leczenia. Podczas porodu u Pani Ewy znaleziono na macicy liczne nacieki rakowe, które wymagają usunięcia oraz leczenia. Pani Ewa zmuszona jest przyjmować liczne leki, które poprawią jej stan zdrowia i pozwolą zakwalifikować ją do operacji.
Cała sytuacja rodzinna wywarła duży stres na starszej córce Pani Ewy, co wywołało kilka niebezpiecznych epizodów, przez które Weronika trafiła do szpitala psychiatrycznego. Obecnie przebywa w domu pod nadzorem psychiatrów, jednak leczenie nie przynosi poprawy a córka wymaga terapii w ośrodku zamkniętym. Partner Pani Ewy kilka miesięcy temu stracił pracę i niestety przez brak wykształcenia oraz środka transportu do tej pory nie znalazł zatrudnienia, a w okresie letnim pracował dorywczo przy pracach porządkowych w ogrodach (otrzymywał ok. 1200 zł). Rodzina utrzymuje się z zasiłku macierzyńskiego (1000zł), alimentów na Weronikę (500zł) oraz 500+ (1000zł), Aktualne koszty leczenia Pani Ewy i dziewczynek (450zł) oraz opłaty mieszkaniowe (1800zł) powodują, że rodzina żyje bardzo ubogo i będzie musiała poszukać mniejszego, tańszego mieszkania. Pani Ewa, aby zakupić swoje leki i mleko dla Amelki zasięgnęła pożyczkę od rodziny w wysokości 680 zł. Na ich czwórkę pozostaje zaledwie 250 zł co miesiąc, czyli nieco ponad 62 zł na osobę.
Marzeniem rodziny jest, aby córki były w pełni zdrowe i mogły cieszyć się każdego dnia. Pani Ewa marzy, by wyzdrowieć, podjąć pracę i zapewnić Weronice i Amelce godne warunki życiowe.

Potrzeby Rodziny:

  • żywność trwała: makaron, kasza, ryż, mąka, cukier, olej, dżem, kawa, herbata, konserwy mięsne, rybne, sosy w słoikach, warzywa w puszkach, słoiczki dla dzieci (obiadki), mleko Bebilon 2
  • środki czystości: proszek do prania, płyn do płukania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, mydło/żel do mycia, szampon, pasta do zębów, papier toaletowy, podpaski, pampersy (dla 9 miesięcznej córki)
  • kurtka zimowa damska, rozmiar 38 (M/L), kolor siwy/kremowy/beżowy
  • bluza, rozmiar 40, kolor ciemny (granat, czarny)
  • śpioszki, body, rozmiar 80/86
  • piżama, rozmiar 38 (M/L), kolor jasny
  • kozaki zimowe, płaskie, rozmiar 37, kolor czarny
  • * lodówka – nie jest to rzecz obowiązkowa – jeśli Darczyńca będzie miał możliwości zakupu takiego materaca na pewno sprawi tym kobiecie ogromną radość, gdyż obecny sprzęt ulega częstym awariom.

kod rodziny: TRP/2022/29


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder