Pani Alicja (79 l.) od 6 lat żyje samotnie w niewielkim, jednopokojowym mieszkaniu. W przeszłości wiodła spokojne życie u boku swojego męża, wszystko zmieniła jednak jego choroba. Mąż pani Alicji zachorował na nowotwór krtani i choć małżonkowie wspólnie walczyli o zdrowie pana Tomasza, to niestety zmarł on w 2016 roku. Od tego czasu Pani Alicja zmaga się nie tylko z poczuciem ogromnego osamotnienia, ale i trudną sytuacją finansową. Kłopoty te spotęgowane są dodatkowo przez jej stan zdrowia –  ze względu na problemy z sercem i nerkami kobieta sama wymaga leczenia, a wkrótce czeka ją operacja. Terapia Pana Tomasza spowodowała konieczność zaciągnięcia kredytu, który trudno jest spłacać w pojedynkę, zwłaszcza z niewysokiej emerytury. Łączny miesięczny dochód Pani Alicji to 1240 zł, jednak po uwzględnieniu opłat za mieszkanie i kosztów leków (810 zł) na życie pozostaje jej jedynie 430 zł. Pomimo tego Pani Alicja stara się nie załamywać i radzić sobie w tej brutalnej rzeczywistości. Zapytana o swoje marzenia odpowiada bez wahania – godne życie, bez ciągłych zmartwień. I może jeszcze ciepła kurtka, by tej zimy nie marznąć.

Wśród najważniejszych potrzeb Pani Alicja wymienia żywność, środki czystości oraz pościel. Jej wymarzony prezent świąteczny to perfumy o świeżym zapachu.

Potrzeby Pani Alicji:

  • Żywność trwała: makaron, kasza, ryż, mąka, cukier, olej, dżem, kawa, herbata, konserwy mięsne, rybne, warzywa w puszkach, sosy w słoikach etc.
  • Środki czystości: kapsułki do prania, płyn do płukania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, mydło/żel do mycia, szampon, pasta do zębów.
  • Kurtka zimowa, rozmiar L, w stonowanych kolorach (szara, czarna, beżowa).
  • Spodnie, rozmiar L (wymiary: pas 92 cm, biodra 104 cm).
  • Ciepła bluzka z długim rękawem, rozmiar L.
  • Pościel.
  • Garnki o pojemności ok. 1,5 l.
  • * Podczas wizyty u Pani Alicji okazało się, że korzysta z psującej się lodówki oraz ławy w bardzo złym stanie. Jeśli Darczyńca miałby możliwość dołączenia do paczki tych przedmiotów (np. używanych, ale sprawnych, w dobrym stanie), stanowiłoby to z pewnością wyjątkowy prezent.

kod rodziny: TRP/2022/28

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder