Pani Teresa (67 l.) wraz z mężem przez wiele lat prowadziła spokojne i szczęśliwe życie. Wszystko zmieniło się, gdy Pani Teresa i Pan Henryk ulegli ciężkiemu wypadkowi, w którym ich samochód wpadł pod ciężarówkę. Niestety, mężczyzna zmarł na miejscu, a Pani Teresa została poważnie poszkodowana. Spędziła wiele miesięcy w szpitalu, przeszła kilka operacji podczas których usunięto krwiaki w mózgu oraz fragmenty czaszki. Od tego momentu Pani Teresa jest osobą niepełnosprawną – słyszy w 40% tylko na jedno ucho oraz widzi tylko w 50%. Po wypadku pojawiło się wiele kolejnych dolegliwości (problem z chodzeniem, szumy w głowie, problem z pamięcią), które uniemożliwiły podjęcie pracy. Leczenie powikłań po wypadku było bardzo kosztowne, w związku z czym Pani Teresa była zmuszona sprzedać mieszkanie i zamieszkać w kawalerce.
Dwa lata temu Pani Teresa usłyszała druzgocącą diagnozę – rak pęcherza. W związku z diagnozą musiała przejść operację oraz podjąć innowacyjną terapię, która polega na podawaniu dwóch zastrzyków w miesiącu (koszt 300zł za jeden plus dojazd do Poznania). Niestety, na tę chwilę koszty leczenia wzrosły przez co Panią Teresę nie stać na dalszą walkę z chorobą, dlatego była zmuszona zrezygnować z terapii. Od momentu przerwania leczenia zdrowie Pani Teresy z dnia na dzień coraz bardziej ulega pogorszeniu. Kobieta utrzymuje się z emerytury (900 zł), przysługuje jej dodatek mieszkaniowy (190zł), jednak pokrywa on bardzo małą część wydatków związanych z opłatami za mieszkanie (675 zł). Leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne, które przyjmuje kosztują 130zł, co w rezultacie daje kwotę 285 zł na comiesięczne utrzymanie.
Koszty jakie Pani Teresa ponosi każdego miesiąca spowodowały, że spożywa tylko jeden posiłek dziennie. Jak sama mówi „nauczyłam się żyć z pustym żołądkiem”. Wypadek oraz choroba zabrały Pani Teresie nie tylko miłość, ale i radość życia. Jest bardzo zamkniętą osobą, która unika kontaktów z bliskimi i sąsiadami, przez problemy z pamięcią boi się wychodzenia z domu – jest samotna i zamknięta w swoim małym mieszkaniu. Marzeniem Pani Teresy jest mieć chociaż 20 zł dziennie na jedzenie i nie czuć głodu. Marzy również by wróciła jej pamięć, która przywołałaby miłe wspomnienia.

Potrzeby Pani Teresy:

  • żywność trwała: makaron, kasza, ryż, mąka, cukier, olej, dżem, kawa, herbata, konserwy mięsne, rybne, sosy w słoikach, warzywa w puszkach, owoce w puszkach
  • środki czystości: proszek do prania, płyn do płukania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, mydło/żel do mycia, szampon, pasta do zębów, papier toaletowy
  • ciepły koc
  • sweter, rozmiar M, kolor jasny (może być w kwiaty, wzory)
  • spodnie dresowe, rozmiar M (szare, czarne)
  • piżama, rozmiar M, kolor jasny/kremowy
  • * materac 90×200 cm lub 100×200 cm – nie jest to rzecz obowiązkowa – jeśli Darczyńca będzie miał możliwości zakupu takiego materaca na pewno sprawi tym kobiecie ogromną radość, ponieważ obecny jest dziurawy i niewygodny.

kod rodziny: TRP/2022/27


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder