Pani Małgorzata (83 l.) to starsza, samotna i schorowana kobieta, która nie jest samodzielna – obecnie korzysta z pomocy opiekunki, porusza się o kulach i obawia się, że będzie musiała korzystać z wózka inwalidzkiego. Większość czasu spędza w jednopokojowym mieszkaniu. Dużą część emerytury (2009zł) pochłaniają leki (542 zł) na cukrzycę, krążenie, miażdżycę i  nadciśnienie. Po odjęciu kosztów opiekunki i mieszkania Pani Gosi zostaje jedynie około 500 zł miesięcznie. Niedawno odbyła także operację na biodro, w wyniku której musi uczęszczać na rehabilitację. Mieszka na trzecim piętrze, więc jedyną aktywność jaką może wykonać sama to wyjście na balkon. Poczucie osamotnienia, spotęgowane przez uwięzienie w mieszkaniu tylko potęguje jej bardzo słaby stan psychiczny.

Najważniejsze potrzeby Pani Gosi to żywność, środki czystości oraz pościel. Jej wymarzony prezent świąteczny to perfumy.

Potrzeby Pani Gosi:

  • żywność trwała: makaron, kasza, ryż, mąka, cukier, olej, dżem, kawa, herbata, konserwy mięsne, rybne, warzywa w puszkach,
  • środki czystości: proszek do prania, płyn do płukania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, mydło/żel do mycia, szampon, pasta do zębów,
  • kurtka letnia, rozmiar XL (146cm), w stonowanych kolorach (szara, beżowa).
  • pościel, kołdra, koc, ręczniki oraz poduszka,
  • kozaki, rozmiar 37, zimowe, czarne.
  • * Pani Gosia korzysta z starej, psującej się pralki wirnikowej. To nie jest niezbędny element paczki – jeśli Darczyńca miałby możliwość dołączenia pralki (np. używanej, ale sprawnej) sprawiłoby to kobiecie wiele radości.

kod rodziny: TRP/2022/24


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder