Małżeństwo Alicji (55 lat) i Mariana (57 lat) należy do tych, gdzie osoby wzajemnie się wspierają w  trudności życia codziennego. Pan Marian choruje na raka (guzki na płucach), astmę oskrzelową, rozedmę płuc i chore nerki. Z uwagi na trudności z oddychaniem, bez wziewnika nie dałby rady w codziennej egzystencji. Jest osobą niepełnosprawną (grupa umiarkowana). Z uwagi na nowotwór Pan Marian, bardzo dobry w swoim fachu murarz, nie może podjąć pracy, którą do tej pory wykonywał. Pani Alicja ma również chore płuca (astma oskrzelowa) i chory kręgosłup oraz posiada orzeczenie o niepełnosprawności (grupa umiarkowana). Małżeństwo w tej chwili utrzymuje się z rent socjalnych, które łącznie wynoszą 1372 zł.  Po odjęciu kosztów związanych z utrzymaniem mieszkania, opłaceniem rachunków oraz spłatą kredytu na remont zostaje 400 zł miesięcznie na jedną osobę. Często brakuje na lekarstwa, które muszą zażywać na stałe oraz wizyty prywatne do lekarzy. Na kredyt zaciągnięty jeszcze kilka lat temu (20 000 zł) nie mają pieniędzy. Starają się drobnymi sumami spłacać, choć  jest bardzo ciężko. Pani Alicja chętnie podjęłaby się pracy np. sprzątania domów, jednak  nadal szuka zatrudnienia. Dzieci Pani Alicji i Pana Mateusza nie są w stanie pomóc finansowo rodzicom. Małżeństwo cieszy się z każdej chwili spędzonej razem i jak sami opowiadają: „Póki jeszcze jest zdrowie, łapią każdą chwilę ”. Lubią razem spacerować, zbierać grzyby i opiekować się wnukami. Marzą o zdrowiu. Tylko i aż o zdrowiu, które, jak twierdzą, jest najcenniejsze. Głęboko wierzą, że mężczyźnie polepszy się już wkrótce stan zdrowia i będzie mógł podjąć chociażby dorywczą pracę.

Wśród najważniejszych potrzeb wskazują:

 • żywność trwała: makaron, kasza, ryż, mąka, cukier, olej, dżem, kawa, herbata, konserwy mięsne, rybne, sosy w słoikach etc.
 • środki czystości: proszek do prania, płyn do płukania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, mydło/żel do mycia, szampon, pasta do zębów.
 • odzież: Pan Marian (175cm wzrostu) – kurtka zimowa męska rozm. M (kolor ciemny), dres sportowy męski rozm.  M (kolor dowolny), piżama męska rozm. M (kolor dowolny). Pani Alicja (170 cm wzrostu) – kurtka zimowa damska rozm. M (kolor ciemny), dres sportowy damski rozm.  M (kolor dowolny), piżama damska rozm. M (kolor dowolny).
 • obuwie: obuwie sportowe męskie rozm. 43 (kolor dowolny). Botki zimowe damskie, płaska podeszwa roz. 39 (kolor czarny)
 • zestaw garnków lub zestaw talerzy obiadowych

  Zapytani o upominki specjalnie dla nich, odpowiadają, iż marzą o ładnych perfumach.

  kod rodziny: TRP/2022/22

   

   


  0 komentarzy

  Dodaj komentarz

  Avatar placeholder