Samotnie mieszkająca pani Ania (63 l.) stara się na co dzień wiązać koniec z końcem. Kobieta wiedzie swoje życie w bardzo małym, dwupokojowym mieszkaniu socjalnym. Posiada znaczny stopień niepełnosprawności, cierpi na raka złośliwego i astmę oraz choruje na depresję. Z emerytury (1383 zł.), którą otrzymuje, bardzo ciężko wykupić niezbędne leki (300 zł.), a wręcz brakuje środków na ich pokrycie. Pani Ania jest również w trakcie spłacania kredytu, w wyniku czego po odciągnięciu z emerytury comiesięcznej raty w kwocie 600 złotych kobiecie brakuje na życie. Łączny miesięczny dochód wynosi 1583 złote (emerytura + świadczenie pielęgnacyjne – 200 zł.), jednak po opłaceniu czynszu (520 zł.), telefonu (40 zł) oraz zakupie butli z gazem (100 zł.) na życie pozostają kobiecie do dyspozycji 23 złote. Wolny czas poświęca na swoje największe zamiłowanie, jakim jest czytanie książek. Sama przyznaje, że pozwalają one oderwać się od bieżących zmartwień i umilają dzień. Jej wymarzonym prezentem pod choinkę jest cykl książek Lucindy Riley „Siedem sióstr”. Z kolei  największym marzeniem pani Ani jest spłacenie długów i spokojne życie.

Wśród szczególnych potrzeb wymienia:

  • chemię gospodarczą (proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel pod prysznic, płyn do płukania, płyny czyszczące),
  • żywność (herbata, kawa – Maxwell house, olej, dżemy, konserwy mięsne i rybne),
  • nowe buty sportowe w rozmiarze 36 (niebieskie lub granatowe),
  • kołdra i poduszka.

W miarę możliwości darczyńcy kobieta wspomina również o lodówce – obecna co chwilę ma awarię i więcej pieniędzy kosztuje jej naprawa.

kod rodziny: TRP/2022/2


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder