Pani Danuta (49 l.) samotnie wychowuje trójkę córek: Liwię (5 l.), Andżelikę (7 l.) i Darię (15 l.). Ojciec dziewczynek zostawił je niedlugo po urodzeniu Liwii. Mieszkają w wynajmowanym dwupokojowym mieszkaniu. Od kilku lat czekają w kolejce za mieszkaniem komunalnym. Nie posiadają żądnego środka transportu.

Pani Danusia boryka się z problemami zdrowotnymi. Ma problemy z sercem, jest po zabiegu wszczepienia bajpasów. Posiada także orzeczenie o lekkim stopniu niepełnosprawności. Niestety, musi brać lekki które generują koszty w kwocie ok. 400 zł miesięcznie.

Po opłaceniu czynszu i wszystkich opłat zostaje im ok. 590zł na osobę. Z tych środków Pani Danusia spłaca kredyt zaciągnięty na wyposażenie dzieci do szkoły. Pomaga im także zasiłek z MOPS-U oraz alimenty od ojca dzieci. 

Pomimo problemów zdrowotnych Pani Danusia cały czas szuka pracy, aby polepszyć ich byt. Mimo podstawowego doświadczenia nie poddaje się i stara się chwytać chociaż dorywczego zajęcia.

Kobieta i jej dzieci są pełne radości i energii życiowej. Pani Danusia razem z córkami uwielbiają spędzać wspólnie czas na działce, zwłaszcza podczas wiosennej i letniej pogody. Pani Danusia i dziewczynki podjęły decyzję o stworzeniu domu we czwórkę – również we czwórkę zostały z problemami, głównie finansowymi. Wspólnie cieszą się tym, co mają i wierzą, że ich życie się polepszy. Mają nadzieje, że pięknych chwil będzie coraz więcej.

Rodzina spytana o to, czego najbardziej potrzebuje, wskazała:

 • żywność trwałą,
 • środki czystości,
 • materiały szkolne(np. zeszyty, długopisy, ołówki, plecaki, piórniki, nożyczki, kredki, bloki, farby, kleje)
 • kołdrę, pościele i poduszki (160×220 dwuosobowa)
 • kurtki zimowe dla dziewczynek (rozmiary Liwia – 122, Andżelika – 128, Daria – 168)
 • para adidasów  w rozmiarze 38.

Dziewczynki nieśmiało marzą też o prezentach pod choinkę: Daria zaczęła interesować się makijażem, więc chciałaby dostać kosmetyki (np. paletkę cieni do powiek, pędzelki, pomadki). Andżelika poprosiła o zegarek na rękę, a Liwia o dużą lalkę.

kod rodziny: TRP/2022/18


  0 komentarzy

  Dodaj komentarz

  Avatar placeholder