Pani Beata (43 l.) jest samotną matką, wychowującą dwójkę dzieci – Andżelikę (5 l.) i Mateusza (3 l.).

Pani Beata zawsze marzyła o prawdziwej, szczęśliwej miłości – nieudane związki, zamiast radości i spełnienia, przynosiły jedynie rozczarowanie i cierpienie. Wszystko miało się zmienić po poznaniu obecnego męża… jednak ostatecznie rzeczywistość okazała się brutalna. Mąż Pani Beaty z czasem zaczął unikać legalnej pracy, nadużywał alkoholu, a co za tym idzie, stał się dla swojej żony i dzieci kompletnie innym, wręcz obcym człowiekiem. W życiu Pani Beaty i jej dzieci nastał ciągły niepokój i strach o kolejny dzień, aż pewnego dnia kobieta zdobyła się na odwagę i wraz z dziećmi opuściła mieszkanie męża.

Obecnie pani Beata wraz z dziećmi zamieszkuje niewielkie, wynajmowane przez nią mieszkanie. Sytuacja rodziny nie jest łatwa: sprawa rozwodowa cały czas trwa, pani Beata straciła prawo do zasiłku dla bezrobotnych i nieustannie poszukuje pracy, próbując na bieżąco radzić sobie z wysokimi kosztami najmu mieszkania. Jednocześnie kobieta stara się być jak najlepszą matką dla swoich małych dzieci i wynagrodzić im ten trudny okres, podkreślając, że dla swoich skarbów zrobi wszystko.

Pani Beata wraz z dziećmi tworzą ciepłą, bardzo przywiązaną do siebie rodzinę. Ich głównym źródłem utrzymania są obecnie zasiłki i świadczenia w wysokości 2500zł, a po uwzględnieniu opłat za mieszkanie i przedszkole (2130zł) miesięcznie na osobę pozostaje jedynie 123zł. Pani Beata jednak nie poddaje się, aktywnie poszukując nowej pracy i uczęszczając na rozmowy kwalifikacyjne, aby zapewnić swoim dzieciom jak najlepszy byt.

Wśród najważniejszych potrzeb Pani Beata wymienia żywność, środki czystości oraz buty zimowe dla dzieci. Wymarzonym prezentem świątecznym dla Pani Beaty byłaby książka (historyczna/romans), dla córki Andżeliki lalka – syrenka bądź puzzle z „Krainy Lodu”, a dla synka Mateusza zabawka-dinozaur bądź zabawka związana z bajką „Psi Patrol”.

Potrzeby rodziny:

  • żywność trwała: ryż, kasza, makaron, cukier, olej, dżem, kawa, herbata, kakao, konserwy mięsne, rybne, warzywa w puszkach, mleko, płatki śniadaniowe, sosy w słoikach.
  • środki czystości: płyn do prania, płyn do płukania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, mydło/żel do mycia, szampon, pasta do zębów, środki czystości dla dzieci.
  • materiały szkolne: zeszyty, bloki, kredki, farbki, klej, plastelina, papier kolorowy, nożyczki, przybory do pisania.
  • bluzka, legginsy dla Andżeliki w rozmiarze 122/128, buty zimowe dla Andżeliki w rozmiarze 28/29.
  • bluzka, spodnie dresowe dla Mateusza w rozmiarze 110/116, buty zimowe dla Mateusza w rozmiarze 27.
  • kurtka dla Pani Beaty w rozmiarze 46 (preferowane ciemne kolory), buty zimowe dla Pani Beaty w rozmiarze 39.
  • koc, pościel dla dzieci, ręczniki.
  • garnek kuchenny (pojemność dowolna).

kod rodziny: TRP/2022/17


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder