Pan Władysław (65 l.) w przyszłym roku będzie na emeryturze. Niestety, został sam, gdyż jego ukochana żona zmarła kilkanaście lat temu i nigdy nie doczekali się dzieci. Mieszka w wynajętym dwupokojowym mieszkaniu komunalnym. Boryka się z wieloma problemami zdrowotnymi m.in. cierpi na martwice wątroby a także zaawansowaną cukrzycę typu II. Mężczyzna obecnie nie pracuje, ma orzeczenie o II stopniu niepełnosprawności, wcześniej pracował w zakładzie chemicznym,  jako wykańczalnik.

Jego aktualna sytuacja materialna jest trudna. Dochodem jest jedynie zasiłek w wysokości 719 zł i doraźne zapomogi o różnej wartości z MOPS-u. Na leki przeznacza 80zł miesięcznie (ale często nie wykupuje wszystkich, stara się na nich oszczędzać i wykupuje tylko niezbędne). Po opłaceniu czynszu i rachunków (580 zł) oraz leków pozostaje mu 59zł.

Jest to bardzo miły, zabawny i sympatyczny człowiek. Interesuje się muzyką i historią, widać to, gdy tylko wejdzie się do jego mieszkania. Ma mnóstwo pięknych figurek z różnych części świata. W wolnym czasie lubi spacerować, słuchać muzyki, zwłaszcza z lat 70-tych, a jeśli tylko pogoda nie dopisuje czyta biografie i autobiografie czy też historyczne książki. Pan Władysław, mimo chorób, które na niego spadły, to niezwykle samodzielny człowiek. W przyszłości, jeśli siły i finanse pozwolą chciałby zrobić mały remont mieszkania. Cieszy się także towarzystwem kręgiem zaufanych przyjaciół. Ma nadzieję, że jeszcze piękne chwile są przed nim.

Pan Władysław pytany o to czego najbardziej potrzebuje wskazuje:

  • żywność długoterminowa (nie ostre, tłuste),
  • środki czystości,
  • pościel (160×220),
  • obuwie sportowe w rozmiarze 41/42 (całoroczne),
  • 2 garnki na kuchenkę gazową (niewielkie, dla jednej osoby),

W miarę możliwości Darczyńcy mężczyzna wspomina również o małej pralce (40*162) – obecna pralka posklejana jest na taśmę klejącą, jej stan jest tragiczny. Nie jest to rzecz obowiązkowa.

Największym marzeniem, o realizację którego poprosił świętego Mikołaja są płyty CD z lat 70-tych (np. Tenor After, Uriah Heep) lub książka ,,Encyklopedia Rocka”.

kod rodziny: TRP/2022/11


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder